Dijital PR

Dijital PR

Dijital Pr, sosyal medya, arama motoru, forum, haber siteleri gibi online itibar yönetimi çalışmalarında başvurulan bu kanalların kullanılmasıyla marka hakkında yapılan halkla ilişkiler çalışmalarıdır.

Hedef kitle ile sağlanan iletişimin yanında SEO ile arama motorları için uyarlanan basın duyurularının sosyal medya ile yayılması, bilgilerin paylaşılması ve marka hakkında konuşulmasını sağlamak amaçları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte marka yeniliklerinin takip edilebilmesi, acil durum müdahaleleri ve marka iletişimine karşı olumlu ya da olumsuz tepkilerin analizi gibi pek çok faaliyet de görevleri arasındadır.

Dijital Pr Önemi

Dijital Pr, SEO’ya yapılacak, marka itibarına karşı çalışmalar için oldukça önemlidir. Kalıcı ve de uzun vadeli bir yatırım olduğu için bu dijital pr’ın içerisinde değerlendirmek son derece gereklidir. Uzun vadeli çalışabilecek bir firma ile iş birliği yürütmek, markanın gerçekten iyi bir yer edinmesi açısından dikkate alınmalıdır. Bu sayede markanın gerçekten taşınması sağlanacaktır, kısa vadeli çalışmalarda memnun edici ve başarılı sonuçlar almak için uzun süresi çalışmalar gerekmektedir.

Hedef kitlelerin belirlenerek buna göre çalışılması çok daha kalıcı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Dijital pr çalışmaları, dijital iletişimde her zaman doğru bir izlenim bırakmak ve akıllarda kalıcı olmak adına yapılmaktadır. Sektörde var olan birçok firma gibi Erfy Bilişim firması da bu alanda uzman ve tecrübeli kadrosuyla yer alarak güvenilir ve kaliteli bir hizmet sağlamaktadır.