Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, ürün ve hizmetlerin elektronik olarak tanıtılabileceği günümüz teknoloji dünyasında daha yararlı ve çok tercih edilen bir pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama yöntemi, bir şirketin veya markanın dijital ortamda pazarlama süreci olarak tanımlanmakta ve en gelişmiş açık pazarlama yöntemi olarak pazarlama kanalları arasında bulunan internet, sosyal medya ve mobil platformları kullanmaktadır.

Web sitelerinde, bloglarda, sosyal medya platformlarında, online PR çalışmaları, online broşür, katalog, logo, font ve renk gibi marka değerlerinde ve etkileşimli araçlarda dijital pazarlama kullanılmaktadır.

İçerik Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlamada bir nevi markalar için bir hikaye anlatımı olarak uygulamalar yapılmaktadır. İçerik açık mesaj, fotoğraflar, videolar veya haberler içerebilmektedir. Etkili içerik sağlarken iyi bir hikaye anlatımı, orijinal, dinamik ve paylaşılabilir olmalıdır. Dijitalpazarlama, bu sayede daha geniş bir kitleye ulaşmak veya bire bir ilişkisi olmayan çeşitli tüketici gruplarına mesaj göndermek için uygulanmaktadır.

Sosyal medya,en iyi pazarlama araçlarından biri haline gelerekmarkayı kişiselleştirmek ve aynı zamanda hedef kitle ile iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Etkili ve güçlü bir dijital pazarlama stratejisi, pazarlamaya uygun tüm sosyal medya kanallarını içerir.Bu nedenle, sosyal medya pazarlama için gereklidir. Aynı zamanda site içi kampanya ve promosyonlar ve çerez yerleştirme de içerik pazarlama teknikleri arasında yer almaktadır.

Bu alanda firma ya markaları geliştirmek ve katkıda bulunabilmek için alanında tecrübeli firmalar ile çalışılması önerilmektedir. Erfy Bilişim şirketi de bu alanda sektördeki diğer ajanslar gibi bu alanda güvenilir hizmetler vermektedir.